Aktualności

WALENTYNKI W CENTRUM OPIEKUŃCZO – MIESZKALNYM

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Walentynki kojarzą się z atmosferą miłości i bliskości. Święto to nie jest zarezerwowane wyłącznie dla ludzi młodych-osoby starsze i niepełnosprawne również spędzają je w sposób wyjątkowy. Obchody święta zakochanych w COM upłynęły w przyjacielskiej atmosferze i doskonałych nastrojach. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, wyklejanek, róż z papieru jak również spontanicznych emocji i pozytywnych uczuć.

TŁUSTY CZWARTEK

W dniu 9 lutego 2021 r. mieszkańcy  i pracownicy Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego godnie z polską tradycją Tłustego Czwartku przygotowali słodki poczęstunek. Pod okiem kadry uczestnicy obserwowali jak należy przygotować ciasto drożdżowe, żeby dobrze wyrosło, formowali pączki a potem je smażyli. Zgodnie z tradycją, nie licząc kalorii zajadaliśmy się pysznymi pączkami i faworkami. W miłej i rodzinnej atmosferze degustowali własnoręcznie przygotowane słodkości. Z uśmiechem i w doskonałych humorach świętowaliśmy ten radosny i bardzo miły dzień.

obrazek

ŚWIĘTA JUŻ BLISKO……

Ostatni tydzień był dla mieszkańców Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Jaszczowie bardzo pracowity. W rodzinnej domowej atmosferze przy pomocy personelu mieszkańcy uaktywnili swoje zdolności kulinarne przy pieczeniu i dekorowaniu pierników.  Powstały też piękne ozdoby świąteczne – stroiki , kartki świąteczne, bombki czy też choinki wykonane
z piór. Wspólnie spędzony czas, dzielenie się radością i energią płynącą
z serca zaowocowały pięknymi dekoracjami świątecznymi. W ramach alternatywnych form wsparcia dla uczestników pobytu dziennego przy zachowaniu reżimu sanitarnego zostały przekazane drobne świąteczne upominki.

COM w Jaszczowie otwarty

Otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Jaszczowie było okazją do wizyty w powiecie łęczyńskim Pawła Wdówika Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Krzysztofa Michałkiewicza Prezesa PFRON oraz Lecha Sprawki Wojewody Lubelskiego.

Materiał informacyjny COM Jaszczów

Powiat Łęczyński podejmuje inicjatywy mające na celu szeroko zakrojone działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami poprzez wspieranie Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej i Spółdzielni Socjalnej „Pod dobrym adresem”, opiekę asystencką, programy aktywizacyjne czy też budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Jaszczowie.

Utworzenie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Jaszczowie jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców powiatu i stanowi uzupełnienie istniejących już form wsparcia dla osób z niepełnosprawnością. Na podstawie przeprowadzonych analiz ustalono, iż na terenie powiatu łęczyńskiego jest ok. 300 osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i umiarkowanym, które mogłyby skorzystać z usług oferowanych przez COM. Funkcjonowanie COM będzie odgrywało ważną rolę w życiu osób z niepełnosprawnością, a także ich rodzin. Zakres świadczonych usług, w formie pobytu dziennego i całodobowego, uzupełni istniejący system wsparcia. Realizowane formy pomocy i terapii znacznie poprawią jakość życia tych osób w środowisku rodzinnym oraz przyczynią się do rozwoju wielu pozytywnych cech społecznych. Ponadto pozwolą na zwiększenie aktywności i realizację życia na miarę własnych potrzeb i możliwości, stworzą warunki do niezależnego, samodzielnego i godnego funkcjonowania poprzez zorganizowaną pomoc instytucjonalną.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status